Metsätilojen välitys

Luota metsätilakauppa ammattilaisen käsiin.
Metsätilat.fi-palvelu syntyi yli 20 vuotta sitten maaseutukiinteistöjen välitystarpeisiin. Metsänomistajat kokivat, että on tarpeellista olla asiantuntemusta haja-asutusalueen kiinteistökauppaan. Nyt metsäalan koulutuksen saaneita ja LKV-tutkinnon suorittaneita Metsätilat.fi-välitysammattilaisia on yli 80. Toimimme koko Suomessa ja arvopohjanamme on tarjota koko valtakunnassa paikallista palvelua, jossa kaupan osapuolten asiat hoidetaan alusta loppuun saakka.

Järvi-Suomen Metsätilat Oy LKV välittää metsätiloja sekä muita kohteita Etelä-Savon alueella. Olemme toimialueemme suurin metsätilojen välittäjä ja olemme osa valtakunnallista Metsätilat.fi- ketjua. Ammattitaitoiset kiinteistönvälitys ja metsäalan osaajat palvelevat myyjiä ja ostajia luottamuksella. Kauttamme saat myös sukupolvenvaihdos-palvelut, kun haluat siirtää tilasi seuraavalle polvelle.

Vankan metsätaloudellisen tiedon lisäksi vahvuutemme on paikallistuntemus. Ostajat eivät kuitenkaan rajoitu vain lähellä asuviin, vaan heitä on tullut myös eteläisimmästä Suomesta ulkomaita myöten. Meillä on pitkä kokemus metsätilojen välittämisessä ja toimintatapamme on hiottu tuloksekkaaksi. www.metsatilat.fi -nettisivut ovat olleet menestys; ostajat tietävät jo, mistä myytäviä metsätiloja löytyy.

Välittäjiemme yhteystiedot, ota yhteyttä!

Aura Heikura, LKV, kaupanvahvistaja
Puh. 0500 261 790 / aura.heikura@mhy.fi
Toimialue: Juva ja Kangasniemi

Petra Junnila, LKV, kaupanvahvistaja
Puh. 044 742 2353 / petra.junnila@mhy.fi
Toimialue: Enonkoski ja Savonlinna

Jaana Nikkonen, LKV
Puh. 044 742 2350 / jaana.nikkonen@mhy.fi
Toimialue: Rantasalmi ja Sulkava

Aki Parkkinen, LKV,
Puh. 040 553 3981 / aki.parkkinen@mhy.fi
Toimialue: Savonlinna

Henrik Roschier, LKV
Puh. 040 480 7420 / henrik.roschier@mhy.fi
Toimialue: Pieksämäki

Antti Tiihonen, LKV
Puh. 040 513 1717 / antti.tiihonen@mhy.fi
Toimialue: Mikkeli


Tommi Seppänen, LKV, kaupanvahvistaja
Puh. 040 150 4714 / tommi.seppanen@mhy.fi
Toimialue: Hirvensalmi, Joutsa, Pertunmaa ja Puumala

Tilaa yhdistyksen uutiskirje

Tilaa yhdistyksen uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen, saat sähköpostiisi tiedotteita tapahtumistamme, ajankohtaisista metsäuutisista sekä puukauppatilanteesta ja puun hinnasta.

Tilaa uutiskirje

2022 © Metsänhoitoyhdistykset