Valtuusto 2021 - 2024

Valtuuston puheenjohtajana toimii Paula Rissanen ja varapuheenjohtajana Markku Miettinen

Valtuutettu Kotikunta Puhelinnumero Sähköpostiosoite
Airaksinen Olavi Kuopio 0400-673842 olavi.airaksinen@kuh.fi 
Airaksinen Seppo Vantaa 050-5723805 sepe.airaksinen@pp.inet.fi
Berg Marja Kuopio 050-3245054 marja.berg@patevaconsulting.fi
Falkenberg Marianna Kuopio 040-7774964 ma.fa@dnainternet.net 
Happonen Jyrki Kuopio 040-5678951 jyrki@uudistalo.fi
Hintikka Heidi Rautalampi    
Huuskonen Liisa Vesanto 040-5897206 huuskonenliisa@gmail.com 
Jalkanen Veli-Jussi Rautalampi 0400-763700  veli-jussi.jalkanen@mhy.fi
Jalkanen Janne Jyväskylä 050-3575524 antjanpi@gmail.com
Karhu Juha Rautalampi 0400-171781 juha.karhu@mhy.fi
Karhunen Jari Tervo    
Laitinen Aatu Kuopio    
Laitinen  Katja Keitele 050-5703936 antti.katja.laitinen@gmail.com
Liimatainen Heikki Tervo 040-8458665 liimatainen.heikki@gmail.com
Liimatainen Rami Vesanto 050-5114639 ramisaliima@hotmail.com 
Lintunen Petteri Kuopio    
Miettinen Markku Kuopio 050-3238919 markku.miettinen@mhy.fi
Moisio Timo Vesanto    
Mölkänen Kari Suonenjoki 050-64187 kari.molkanen@netti.fi 
Nuutinen Juho Keitele    
Oinonen  Erkki Kuopio    
Paananen Risto Suonenjoki 045-8917740 paananen.ripe@gmail.com 
Pasanen Pertti Siilinjärvi 050-4006200 pertti.pasanen@uef.fi
Pekkarinen Timo Kuopio    
Pilto Sinikka Rautalampi 040-5691363 sinikka.pilto@pp1.netsor.fi
Rissanen Paula Tuusniemi 050-5111888 paula.rissanen@mhy.fi
Savolainen Jouni Siilinjärvi    
Seppälä Antti Siilinjärvi    
Tuomainen Harri Siilinjärvi    
Vehviläinen Joni Suonenjoki