Ragnar Höckerstedt on Metsäreviirin uusi toiminnanjohtaja

metsareviiri

Eteläisen metsäreviirin hallitus on nimittänyt uudeksi toiminnanjohtajaksi 40-vuotiaan metsätieteiden maisterin (AFM) Ragnar Höckerstedtin. Hän seuraa Metsäreviirin nykyistä pitkäaikaista johtajaa, joka siirtyy toisen toimeksiantajan palvelukseen.

Tammisaaresta kotoisin olevalla Höckerstedtillä on monipuolinen koulutus sekä metsätalouden että ympäristöbiologian alalta, ja hän on suorittanut myös johtamisen erikoisammattitutkinnon. Hän tulee Suomen metsäkeskuksesta, jossa hän on uransa aikana toiminut useissa eri tehtävissä, viimeksi rahoitus- ja tarkastuspäällikkönä. Hän aloittaa uudessa tehtävässään 1. kesäkuuta 2025.

Ajankohtaista

  1. Länsiturunmaan mhy yhdistyi Metsäreviiriin

    Länsiturunmaan mhy yhdistyi Metsäreviiriin

    Metsäreviiri

    Länsiturunmaan metsänhoitoyhdistys fuusioitui Eteläiseen metsäreviiriin vuoden 2025 alussa.

    Lue lisää
  2. Nyt on aika nostaa esiin metsänhoitoyhdistyksien tähtiä – Vuoden Kymppi -palkinto julkistetaan lokakuussa

    Nyt on aika nostaa esiin metsänhoitoyhdistyksien tähtiä – Vuoden Kymppi -palkinto julkistetaan lokakuussa

    Valtakunnallinen

    Ehdota Vuoden kymppi -palkinnon saajaksi metsänhoitoyhdistyksen toimihenkilöä tai tiimiä, joka on tehnyt sinuun positiivisen vaikutuksen. Ehdotuksia voit jättää aina 21. syyskuuta saakka.

  3. Metsä on enemmän kuin työ – vahva luontosuhde yhdistää metsäammattilaisia

    Metsä on enemmän kuin työ – vahva luontosuhde yhdistää metsäammattilaisia

    Valtakunnallinen

    MTK:n ja metsänhoitoyhdistyksien asiantuntijat kokoontuivat keväällä ympäri Suomea yhteen pohtimaan metsien merkitystä heille ammattilaisina.

2025 © Metsänhoitoyhdistykset