Metsäasioiden kanssa ei jää yksin lomakaudellakaan – metsäpalvelumme hoituvat kesälläkin

etela-savo

Meillä osataan metsänhoidon kaikki osa-alueet, joten sinä metsänomistaja voit ottaa lomalla rennosti!

Metsäasiantuntijamme lomailevat pääsääntöisesti heinä- ja elokuussa. Omalle metsäasiantuntijallesi loman aikana saapuvat puhelut ohjautuvat sijaistavalle toimihenkilölle, jonka avulla metsäasiat hoituvat ja hankkeet saadaan tarvittaessa käyntiin. Jos haluat hoitaa metsäasiat juuri oman metsäasiantuntijasi kanssa, kannattaa häneen ottaa yhteyttä puhelimitse tai sähköpostitse hyvissä ajoin etukäteen ja varata molemmille sopiva ajankohta asioiden hoitoon.

Metsäasiantuntijoidemme yhteystiedot löytyvät täältä.

Palvelunumeromme 015 357 4000 (arkisin 8-16) sekä sähköposti  etelasavo@mhy.fi palvelevat sinua koko kesän ajan.

Jos sinulla on oman lomasi aikana mahdollisuus lähteä metsäkäynnille, ota yhteyttä. Meiltä saat asiantuntijan mukaasi. Tilakäynti on oiva tilaisuus käynnistää metsänhoito- tai puukauppapalvelu!

Aurinkoista kesää!

Ajankohtaista

  1. Työharjoittelusta hyvät opit tulevaisuuden metsäammattilaisuuteen

    Työharjoittelusta hyvät opit tulevaisuuden metsäammattilaisuuteen

    Etelä-Savo

    Kesän -25 toimihenkilöharjoittelija Aino suosittelee lämpimästi kesäharjoittelua Mhy Etelä-Savossa kaikille alan opiskelijoille!

    Lue lisää
  2. Metsänhoitoyhdistys Etelä-Savon sulkavalaiselle operaatioasiantuntija Manu Vasaralle myönnetty Metsämiesten Säätiön ”Työyhteisön hyvä tyyppi” -stipendi                                                                                             

    Metsänhoitoyhdistys Etelä-Savon sulkavalaiselle operaatioasiantuntija Manu Vasaralle myönnetty Metsämiesten Säätiön ”Työyhteisön hyvä tyyppi” -stipendi

    Etelä-Savo

    Metsämiesten Säätiö haluaa nostaa ”Työyhteisön hyvä tyyppi”-stipendillä” esille arjen työyhteisösankareita metsäalalla, sillä osaava ja motivoitunut ihminen on metsäalan tulevaisuuden keskeisin menestystekijä ja alan toimintakulttuurin rakentaja. 

  3. Puukauppatarjouksissa suuret erot – Puukaupan kilpailutus ja asiantuntemus ratkaisevat!

    Puukauppatarjouksissa suuret erot – Puukaupan kilpailutus ja asiantuntemus ratkaisevat!

    Etelä-Savo

    Vallitsevassa markkinatilanteessa puukaupan kilpailuttaminen on entistä tärkeämpää. Tarjousten välillä voi olla jopa 5–15 €/m³ hintaero. Metsänhoitoyhdistyksen asiantuntijan hyödyntäminen on suositeltavaa, sillä hän tuntee paikalliset markkinat ja osapuolet.