Metsänhoitoyhdistysten valtuustovaalit 2020

Metsänhoitoyhdistys Pohjois-KarjalaVaalien tulokset

Ehdokkaan nimi Ammatti Paikkakunta Kandidatlista ÄänetLajittele nousevasti Valittu / varalla
Maksimainen, Teuvo Maaseutuyrittäjä Ilomantsi B ITÄINEN 194 Valittu
Vatanen, Timo Maanviljelijä Joensuu B ITÄINEN 190 Valittu
Tanskanen, Paavo Maaseutuyrittäjä Polvijärvi D LÄNTINEN 185 Valittu
Nevalainen, Jarmo Maanviljelijä Juuka D LÄNTINEN 146 Valittu
Kuivalainen, Ville Maatalousyrittäjä Lieksa E POHJOINEN 126 Valittu
Ruokolainen, Jaakko Rikosylikonstaapeli, eläkeläinen Juuka D LÄNTINEN 115 Valittu
Ihalainen, Heimo Yrittäjä, eläkeläinen Ilomantsi B ITÄINEN 115 Valittu
Otronen, Päivikki Maaseutuyrittäjä Liperi A KESKINEN 112 Valittu
Ryynänen, Timo Maaseutuyrittäjä Lieksa E POHJOINEN 112 Valittu
Nevalainen, Ilpo Maa- ja metsätalousyrittäjä Nurmes E POHJOINEN 111 Valittu
Piironen, Markku Metsäasiantuntija, eläkeläinen Liperi A KESKINEN 110 Valittu
Piironen, Kari Maanviljelijä Nurmes E POHJOINEN 110 Valittu
Kuronen, Mika Maa- ja metsätalousyrittäjä Tohmajärvi C ETELÄINEN 97 Valittu
Leminen, Urpo Maatalousyrittäjä Polvijärvi D LÄNTINEN 96 Valittu
Pennanen, Päivi Maaseutuyrittäjä Kitee C ETELÄINEN 95 Valittu
Timonen, Jaana Maanviljelijä, FM Kitee C ETELÄINEN 93 Valittu
Okkonen, Pekka Maaseutuyrittäjä, metsätalousteknikko Kontiolahti A KESKINEN 90 Valittu
Vuojolainen, Ari Maa- ja metsätalousyrittäjä Joensuu C ETELÄINEN 89 Valittu
Kosonen, Juhani Maanviljelijä Tohmajärvi C ETELÄINEN 85 Valittu
Juvonen, Esko Yrittäjä Kitee C ETELÄINEN 83 Valittu
Aalto, Tero Maatalousyrittäjä, koneurakoitsija Kitee C ETELÄINEN 81 Valittu
Koistinen, Pertti Maaseutuyrittäjä Liperi A KESKINEN 80 Valittu
Asikainen, Pekka Maanviljelijä Rääkkylä A KESKINEN 78 Valittu
Kaalimaa, Emmi Opettaja Kitee C ETELÄINEN 77 Valittu
Vaittinen, Ari Maaseutuyrittäjä Rääkkylä A KESKINEN 73 Valittu
Lampola, Aku Metsätalousyrittäjä, toimitusjohtaja Lieksa E POHJOINEN 69 Valittu
Niemi, Antti-Sakari Osastonylilääkäri Kontiolahti A KESKINEN 68 Valittu
Lipponen, Juha Metsätalousteknikko Nurmes E POHJOINEN 65 Valittu
Partanen, Kyösti Metsänhoitaja, MMM Kitee C ETELÄINEN 64 Valittu
Olenius, Marjaana Projektityöntekijä Tohmajärvi C ETELÄINEN 64 Valittu
Hirvonen, Matti Metsätalousyrittäjä Juuka D LÄNTINEN 63 Valittu
Huikuri, Jari Maanviljelijä, koneyrittäjä Liperi A KESKINEN 63 Valittu
Asikainen, Ari Metsätalousyrittäjä Kitee C ETELÄINEN 58 Varalla
Kuittinen, Matti Metsätilallinen Nurmes E POHJOINEN 57 Valittu
Leppinen, Raimo Eläkeläinen Parikkala/Uukuniemi C ETELÄINEN 56 Varalla
Miettinen, Marita Maanviljelijä Joensuu A KESKINEN 55 Valittu
Mäkisalo, Jouni Maanviljelijä Kontiolahti A KESKINEN 53 Varalla
Hiltunen, Heli Laitoshuoltaja, luomuviljelijä Liperi A KESKINEN 48 Varalla
Partanen, Lauri Metsätalouden harjoittaja Lieksa E POHJOINEN 48 Valittu
Ikonen, Erja Tradenomi Lieksa E POHJOINEN 47 Valittu
Mustonen, Veikko Eläkeläinen Kitee C ETELÄINEN 43 Varalla
Karvonen, Helena Maatalousyrittäjä, eläkeläinen Outokumpu D LÄNTINEN 42 Valittu
Lempinen, Reetta Tutkija Kontiolahti A KESKINEN 41 Varalla
Turunen, Matti Rakennusmestari Kontiolahti A KESKINEN 40 Varalla
Hakala, Harri Maanviljelijä Nurmes E POHJOINEN 38 Varalla
Rouvinen, Sulo Eläkeläinen Kitee C ETELÄINEN 37 Varalla
Paulio, Saila Luokanopettaja Joensuu A KESKINEN 33 Varalla
Haverinen, Paavo Toimitusjohtaja Nurmes E POHJOINEN 33 Varalla
Karppanen, Markku Maanviljelijä Kitee C ETELÄINEN 32 Varalla
Karttunen, Paavo Eläkeläinen Outokumpu D LÄNTINEN 30 Valittu
Tolvanen, Osmo Eläkeläinen Lieksa D LÄNTINEN 28 Varalla
Piiroinen, Taina Aluejohtaja Joensuu D LÄNTINEN 26 Varalla
Laatikainen, Martti Yrittäjä, eläkeläinen Lieksa E POHJOINEN 25 Varalla
Hämäläinen, Jarmo Maa- ja metsätalousyrittäjä Nurmes E POHJOINEN 24 Varalla
Naukkarinen, Ilkka Hallintojohtaja Joensuu C ETELÄINEN 23 Varalla
Raappana, Aleksi Upseeri Kuopio B ITÄINEN 23 Valittu
Kaasinen, Mikko Yrittäjä, maanviljelijä Outokumpu D LÄNTINEN 22 Varalla
Alatalo, Matti Eläkeläinen, toimitusjohtaja Nurmes E POHJOINEN 19 Varalla
Kotoaro, Markku Laatujohtaja Lohja B ITÄINEN 7 Varalla
Ehdokkaan nimi Ammatti Paikkakunta Kandidatlista Valittu / varalla
Halonen, Erkki Sairaalakemisti, eläkeläinen Nakkila D LÄNTINEN
Kosunen, Tuomo Insinööri Porvoo A KESKINEN
Pölönen, Eero Eläkeläinen, DI Kontiolahti A KESKINEN
Eskelinen, Jukka Yrittäjä Nurmes E POHJOINEN
Lindroos, Sirpa Lähihoitaja, merkonomi Riihimäki D LÄNTINEN
Kärkkäinen, Heikki Yrittäjä Espoo C ETELÄINEN
Mujunen, Markku Sähköinsinööri Kontiolahti A KESKINEN
Pulkkinen, Kari Yritysvalmentaja Kontiolahti E POHJOINEN
Sutinen, Erkki Professori Turku D LÄNTINEN
Heiskanen, Henna Palveluohjaaja Joensuu C ETELÄINEN
Makkonen, Martti Metsäyrittäjä Nurmijärvi A KESKINEN
Korhonen, Olli Ylitarkastaja Hämeenlinna/Nurmes E POHJOINEN
Honkanen, Esko Eläkeläinen Lieksa E POHJOINEN
Luikko, Henrik Metsänhoitaja, MMM Kotka C ETELÄINEN
Huikuri, Mikko Maanviljelijä Liperi A KESKINEN
Pelkonen, Timo Kiinteistönhoidon esimies Nurmes E POHJOINEN
Muikku, Heikki Lakimiesyrittäjä Helsinki E POHJOINEN
Ikäheimonen, Päivi Yrittäjä Kitee C ETELÄINEN
Hirvonen, Suvi Asiantuntija Rääkkylä A KESKINEN
Luostarinen, Juho Yritysasiantuntija Nurmes E POHJOINEN

Metsänhoitoyhdistys Pohjois-Karjalan vaalitoimikuntaan kuuluvat Harri Välimäki, Mika Lappalainen, Arto Soikkeli, Hannele Ärväs ja Sirkka Portimo. Lisätietoa taas vaaliin liittyvistä asioista johtaja Harri Välimäeltä: harri.valimaki@mhy.fi tai puh. 050 379 9112 tai asiakkuuspäällikkö Hannele Ärväkseltä hannele.arvas@mhy.fi tai puh. 0400 202 616.

Metsänhoitoyhdistyksen valtuustovaalit järjestetään posti- ja sähköisen vaalin yhdistelmänä 4.11.-25.11.2020. Äänioikeus on yhdistyksen jokaisella 1.1.2020 metsää omistaneella jäsenellä. Yhteisomistuksessa olevilla tiloilla on kuitenkin vain yksi yhteinen ääni.

Vaalien äänestysmateriaalit sekä vaalilehti postitetaan äänioikeutetuille marraskuun alussa. Ensimmäistä kertaa voit äänestää myös sähköisesti postiäänestyksen lisäksi.

Valtuustovaalien tietosuojaselosteen löydät täältä>>