Metsänhoitoyhdistysten valtuustovaalit 2020

Metsänhoitoyhdistys LounametsäVaalien tulokset

Ehdokkaan nimi Ammatti Paikkakunta ÄänetLajittele nousevasti Valittu / varalla
Kiviranta, Esko kansanedustaja, lakimies Sauvo 117 Valittu
Setälä, Anna Maanviljelijä Laitila 109 Valittu
Mäkitalo, Ari Suunnitteluinsinööri Eurajoki 102 Valittu
Saarela, Ari Viljelijä/Metsäkoneyrittäjä Lappi 94 Valittu
Soukainen, Jyrki maatalousyrittäjä Rauma 89 Valittu
Rauvola, Timo Maatalousyrittäjä Eurajoki 85 Valittu
Toivonen, Ritva metsänhoitaja, dekaani Eura 84 Valittu
Tasanen, Pasi Yrittäjä, maanviljelijä Nousiainen 82 Valittu
Yli-Antola, Kimmo Maa- ja metsätalousyrittäjä Laitila 78 Valittu
Jusi, Jarkko Mv. Yrittäjä Pyhämaa 71 Valittu
Mäntynen, Jarmo Metsätalousneuvos Kustavi 69 Valittu
Haavisto, Erkki Agronomi Raisio 65 Valittu
Launto, Jussi Maanviljelijä Sauvo 64 Valittu
Suominen, Juha-Matti Maatalousyrittäjä Vehmaa 62 Valittu
Nuoranne, Jaakko MV EURA 61 Valittu
Koivisto, Janne Maanviljelijä, Metsäkoneyrittäjä Rusko 60 Valittu
Perttu, Antti-Jussi maatalousyrittäjä Eura 58 Valittu
Juha, Rantanen Maa- ja metsätalousyrittäjä Säkylä 58 Valittu
Nevavuori, Jari Mv / Tuotepäällikkö Uusikaupunki 57 Valittu
Syrjänen, Tuomo Maanviljelijä, Metsätalousteknikko Mynämäki 56 Valittu
Salminen, Maarit maaseutuyrittäjä Taivassalo 56 Valittu
Ääritalo, Antti Maanviljelijä Kustavi 55 Valittu
Lehtimäki, Mari Maatalousyrittäjä Eurajoki 50 Valittu
Seppälä, Tatu Maatalousyrittäjä Eura 49 Valittu
Erälinna, Leena Kehittämispäällikkö, MMT ja maatalousyrittäjä Paimio 49 Valittu
Kasula, Päivö Maatalousyrittäjä, TI Vahto 49 Valittu
Haanperä, Niko Maatalousyrittäjä Mynämäki 47 Valittu
Immonen, Matti eläkeläinenMetsä Masku 45 Valittu
Yli-Antola, Kari Maa- ja metsätalousyrittäjä Rauma (Kodisjoki) 45 Valittu
Viljanen, Mika Maanmittausins./maanviljelijä Uusikaupunki 45 Valittu
Heikkilä, Lassi Metsäkoneyrittäjä Laitila 45 Valittu
Lehtinen, Timo Maatalousyrittäjä Paimio 45 Valittu
Koivisto, Antti Mv/Eläkeläinen Säkylä 43 Valittu
Pyhäranta, Hanna Lehtori Mynämäki 42 Valittu
Rytsölä, Eljas agronomi Laitila 42 Valittu
Seikkula, Jouni Maanviljelijä,yrittäjä,koneasentaja Lappi 41 Valittu
Tuomola, Mika Maa- ja metsätalousyrittäjä Paimio 40 Valittu
Sukari, Jari MV / Kaihdinasentaja/myyjä Eura 40 Valittu
Antola-Pilppula, Anne-Maria Yrittäjä Laitila 39 Varalla
Impilä, Riitta Maaseutuyrittäjä Pyhäranta 39 Varalla
Olli, Mikko Maanviljelijä Nousiainen 38 Varalla
Penttilä, Inkeri maatalousyrittäjä Uusikaupunki 34 Varalla
Soupas, Mervi Maanviljelijä, KTM Sauvo 32 Varalla
Raunio, Sami Maatalousyrittäjä Sauvo 32 Varalla
Seppä, Antti Maatalousyrittäjä Mynämäki 28 Varalla
Junnila, Timo Toimitusjohtaja Pori 20 Varalla
Hautakangas, Tapani Mv Laitila 19 Varalla
Vähä-Kouvola, Santeri Yrittäjä Mynämäki 19 Varalla
Partanen, Johanna Palveluneuvoja Rauma 19 Varalla
Karlin, Antti Eläkeläinen, tietokirjailija Uusikaupunki 17 Varalla
Isotalo, Jyrki Aluepäällikkö, maanviljelijä Laitila 17 Varalla
Hento, Matti Viljelykonsulentti, Nyt eläkeläinen Uusikaupunki 16 Varalla
Ehdokkaan nimi Ammatti Paikkakunta ÄänetLajittele nousevasti Valittu / varalla
Rantanen, Juho Maa-ja metsätalousyrittäjä Uusikaupunki 14
Vähä-iitu, Markku Eläkeläinen Uusikaupunki 14
Jaakkola, Sauli Asiantuntija, maanviljelijä Pori 14
Toivola, Antti eläkeläinen EURA 12
Lindfors, Mikko Yrittäjä Uusikaupunki 6

Metsänhoitoyhdistys Lounametsän vaalitoimikunta:

Pasi Tuominen, puheenjohtaja

Hannu Justen, sihteeri

Antti Seppä

Ari Mäkitalo

Kimmo Yli-Antola

Maarit Salminen

Lisätiedot vaaleihin liittyvistä asioista Hannu Justen p. 044 5338 242 / hannu.justen@mhy.fi