Metsätaitoilu 2018

Avoimet Rantalakeuden metsätaitomestaruuskilpailut pidettiin 24.8.2018 Lumijoella. Ohessa tulokset.

 

METSÄTAITOKILPAILUJEN 24.8.2018 LUMIJOELLA TULOKSET  
                 
                 
NUORET     TEHTÄVÄT     LEIMAUS   YHTEENSÄ
                 
1. Sami Kallinen   35   48   83  
2. Leevi Heikkinen   28   37   65  
                 
NAISET                
                 
1. Eila Laakko   101   52   153  
2. Tuula Kallinen   84   59   143  
3. Tuula Tuomaala   85   57   142  
4. Leila Eskola   86   53   139  
5. Vappu Kokkonen 75   57   132  
6. Pirkko Lithovius   55   39   94  
                 
MIEHET                
                 
1. Pentti Oinas   109   62   171  
2. Kullervo Kanniainen 99   66   165  
3. Veikko Heikkinen 103   60   163  
4. Jani Heikkinen   102   57   159  
5. Arvo Kokkonen   96   61   157  
6. Seppo Tuokkola   94   61   155  
7. Teuvo Mastola   93   60   153  
8. Eino Kupulisoja   93   60   153  
9. Kalervo Aksila   99   52   151  
10. Jukka Lithovius   90   58   148  
11. Matti Turunen   88   59   147  
12. Aukusti Nevala   90   54   144  
13. Teijo Hautakoski 89   55   144  
14. Eero Häikiö   84   60   144  
15. Kari Tuoriniemi   83   59   142  
16. Tapani Isokääntä 80   61   141  
17. Erkki Loponen   79   59   138  
18. Tuomo Saastamoinen 77   60   137  
19. Jarmo Vesamäki 75   62   137  
20. Juha Juurakko   74   63   137  
21. Lauri Porkka   77   59   136  
22. Pentti Remes   78   56   134  
23. Pekka Salmistola 79   52   131  
24. Reijo Latukka   79   52   131  
25. Erkki Latukka   71   59   130  
26. Lauri Kivelä   70   60   130  
27. Paavo Pahkasalo 76   53   129  
28. Jouko Eskola   69   59   128  
29. Urho Petäjäniemi 68   59   127  
30. Jarmo Laine   70   54   124  
31. Pasi Keinänen   66   55   121  
32. Sakari Hihnala   61   60   121  
33. Esa Konttinen   58   58   116  
34. Ville Vesamäki   50   61   111  
35. Samuli Latukka   55   51   106  

 

Mhy Siikalakeuden mestaruus metsätaitokilpailut pidettiin Limingassa Rantakylän maastossa 15.6.2018. 

Tulokset

  miehet     leimaus tehtävä yht.    
1 Tuokkola Seppo   Siikalakeus 57 96 153 SL I  
2 Tuoriniemi Kari   Pyhä-Kala 58 93 151    
3 Oinas Pentti   Haapavesi-Kärsämäki 56 94 150    
4 Hietalahti Aapo   Keskipohja 60 87 147    
5 Kokkonen Arvo   Savotta 56 90 146    
6 Suhonen Alpo   Pyhä-Kala 56 89 145    
7 Kanniainen Kullervo Osmo (jäsen Yli-Ii) 62 83 145 Paras leimaaja  
8 Heikkinen Veikko   Siikalakeus 59 84 143 SL II  
9 Laine Jarmo   Siikalakeus 50 93 143 SL III  
10 Kivioja Juhani   Keskipohja 57 85 142    
11 Lithovius Jukka   Osmo 50 92 142    
12 Häikiö Eero   Siikalakeus 57 84 141    
13 Konttinen Esa   Siikalakeus 54 86 140    
14 Kangas Timo   Pyhä-Kala 56 83 139    
15 Junkkonen Tapio   Siikalakeus 53 84 137    
16 Kiiskilä Vesa   Haapavesi-Kärsämäki 55 80 135    
17 Salmistola Pekka   Savotta 60 75 135    
18 Isokääntä Tapani   Pyhä-Kala 56 78 134    
19 Eskola Jouko   Haapavesi-Kärsämäki 48 84 132    
20 Kupulisoja Eino   Pyhä-Kala 59 72 131    
21 Heikkinen Jani   Pyhä-Kala 51 80 131    
22 Porkka Lauri   Siikalakeus 58 72 130    
23 Lithovius Antti   Siikalakeus 57 73 130    
24 Hautakoski Teijo   Keskipohja 49 80 129    
25 Turunen Matti   Siikalakeus 62 67 129 2.paras leimaaja (tasapisteet, kokonaispisteet ratkaisivat)  
26 Vesamäki Ville   Pyhä-Kala 52 77 129    
27 Kivelä Lauri   Haapavesi-Kärsämäki 53 71 124    
28 Petäjäniemi Urho   Pyhä-Kala 61 63 124    
29 Aksila Kalervo   Pyhä-Kala 44 80 124    
30 Mastola Teuvo   Pyhä-Kala 43 66 109    
31 Manninen Erkki   Pyhä-Kala 51 57 108    
32 Nevala Aukusti   Siikalakeus 52 47 99    
  Tuokkola Eero       0      
  naiset     leimaus tehtävä yht.  
1 Laakko Eila   Siikalakeus 58 85 143 SL 1
2 Kokkonen Vappu Savotta 58 76 134  
3 Kallinen Tuula   Siikalakeus 54 76 130 SL 2
4 Tuomaala Tuula   Siikalakeus 51 78 129 SL 3
5 Lithovius Martta   Siikalakeus 54 73 127  
6 Sallmen Marjut   Pyhä-Kala 49 75 124  
7 Eskola Leila   Haapavesi-Kärsämäki 48 67 115  
8 Forrström Katja     56 59 115  
9 Lithovius Pirkko   Siikalakeus 45 52 97  
               
               
  nuoret     leimaus tehtävä yht.  
1 Heikkinen Leevi   Pyhä-Kala 44 73 117  
2 Kallinen Sami   Siikalakeus 40 48 88 SL 1
3 Jaara Lotta     41 31 72  
4 Jaara Milla     41 21 62