Metsätaitokilpailun tulokset 22.5.2019

24.5.2019

HAAPAJÄRVEN METSÄTAITOTULOKSET 22.5.2019

Metsätaitoradan kiersi yli 90 henkilöä mitä parhaimman sään vallitessa. Miesten sarjan voittajaksi selvisi päivän parhaimmalla pistemäärällä 147 Mhy Pyhä-Kalan Alpo Suhonen. Parhaat taitopisteet sai Toivola Tauno 89 ja leimauksen parhaat pisteet kuittasi Pekka Leppälä. Lajintuntemus oli ensimmäistä kertaa yksi tehtävistä. 







  MIEHET        
1 Suhonen Alpo 87 60 147 Pyhä-Kala
2 Toivola Tauno 89 56 145 Suomenselkä
3 Hautala Pasi 84 58 142 Suomenselkä
4 Ala-Raasala Vesa 84 55 139 Metsäpohjanmaa
5 Soronen Mauno 86 52 138 Haapavesi-Kärsämäki
6 Nivala Jorma 85 53 138 Pyhä-Kala
7 Kivioja Juhani 77 61 138 Keskipohja
8 Häikiö Eero 83 54 137 Siikalakeus
9 Mäkelä Terho 79 55 134 Pyhä-Kala
10 Oinas Pentti 74 60 134 Pyhä-Kala
11 Hietalahti Aapo 84 49 133 Keskipohja
12 Kuoremäki Esko 79 53 132 Keski-Suomi
13 Kivelä Lauri 77 55 132 Haapavesi-Kärsämäki
14 Turunen Matti 76 56 132 Siikalakeus
15 Tuokkala Seppo 74 57 131 Siikalakeus
16 Tuoriniemi Kari 89 41 130 Pyhä-Kala
17 Savolainen Heikki 81 49 130 Päijänne
18 Heikkinen Jani 80 50 130 Pyhä-Kala
19 Hanhimäki Hannu 74 56 130 Keskipohja
20 Kanniainen Kullervo 70 60 130 -
21 Vesanmäki Ville 76 52 128 Pyhä-Kala
22 Heinänen Ari 73 54 127 Pyhä-Kala
23 Kiiskilä Vesa 71 56 127 Haapavesi-Kärsämäki
24 Vesanmäki Jarmo 73 53 126 Pyhä-Kala
25 Vähäsöyrinki Vesa 69 57 126 Pyhä-Kala
26 Leppälä Pekka 63 62 125 Pyhä-Kala
27 Eskola Jouko 80 43 123 Haapavesi-Kärsämäki
28 Kupulisoja Eino 71 52 123 Pyhä-Kala
29 Latukka Erkki 66 57 123 Keskipohja
30 Partanen Juha 74 48 122 Haapavesi-Kärsämäki
31 Hyvönen Anssi 74 48 122 Savotta
32 Yli-Kaatiala Ari 67 55 122 Metsäpohjanmaa
33 Hollanti Erkki 67 55 122 Keskipohja
34 Remes Pentti 62 60 122 Savotta
35 Päivärinta Jukka 67 53 120 Pyhä-Kala
36 Salmistola 62 58 120 Savotta
37 Hautakoski Teijo 74 45 119 Keskipohja
38 Hautaniemi Keijo 64 55 119 Keskipohja
39 Rökman Rauno 61 58 119 Pyhä-Kala
40 Saaranen Erkki 62 56 118 Pyhä-Kala
41 Isotalus Ilmo 59 58 117 Pyhä-Kala
42 Koistila Jarmo 72 44 116 Pyhä-Kala
43 Saastamoinen Tuomo 71 45 116 Savotta
44 Latukka Reijo 71 45 116 Keskipohja
45 Nybacka Kauko 62 54 116 Pyhä-Kala
46 Heikkinen Veikko 62 54 116 Siikalakeus
47 Aksila Kalervo 59 57 116 Pyhä-Kala
48 Kangas Timo 72 43 115 Pyhä-Kala
49 Mastola Teuvo 62 53 115 Pyhä-Kala
50 Jaakonaho Panu 77 36 113 Pyhä-Kala
51 Hedetniemi Tuomo 60 52 112 Pyhä-Kala
52 Niskanen Kari 59 53 112 Pyhä-Kala
53 Kokkonen Arvo 56 56 112 Pyhä-Kala
54 Mikkilä Juha 60 51 111 Pyhä-Kala
55 Rintala Seppo 54 53 107 Pyhä-Kala
56 Palola Tapio 61 45 106 Pyhä-Kala
57 Parkkola Ari 54 52 106 Siikalakeus
58 Laitala Jari 47 57 104 Pyhä-Kala
59 Konttinen Esa 49 53 102 Siikalakeus
60 Mikkilä Mauno 49 53 102 Pyhä-Kala
61 Kunelius Raimo 42 60 102 Päijänne
62 Lähdemäki Mika 51 50 101 Pyhä-Kala
63 Niemimäki Kimmo 60 39 99 Pyhä-Kala
64 Petäjäniemi Urho 57 42 99 Pyhä-Kala
65 Heiska Marko 51 46 97 Pyhä-Kala
66 Kaarlela Aaro 49 45 94 Pyhä-Kala
67 Niku Jarkko 47 45 92 Pyhä-Kala
68 Hedetniemi Aarne 37 55 92 Pyhä-Kala
69 Ruotsalainen Pertti 48 42 90 Pyhä-Kala
70 Manninen Arvo 34 47 81 Pyhä-Kala
71 Autio Alpo 35 39 74 Pyhä-Kala
  NAISET        
1 Laakkonen Eila 77 52 129 Siikalakeus
2 Tuomaala Tuula 67 55 122 Siikalakeus
3 Mäkelä Sirpa 67 52 119 Pyhä-Kala
4 Kallinen Tuula 58 58 116 Siikalakeus
5 Kananen Anneli 61 52 113 Pyhä-Kala
6 Nivala Kirsti 57 49 106 Pyhä-Kala
7 Kokkonen Vappu 58 40 98 Pyhä-Kala
8 Eskola Leila 36 21 57 Haapavesi-Kärsäm
  NUORET        
1 Koistila Marko 74 45 119 Pyhä-Kala
2 Koistila Jaakko 72 42 114  
3 Heiska Eero 44 46 90 Pyhä-Kala
4 Niemimäki Jarkko 38 49 87 Pyhä-Kala
5 Heikkinen Leevi 49 25 74 Pyhä-Kala