Metsätaitokilpailujen tulokset 9.6.2018

10.6.2018

Metsänomistajien metsätaitokilpailut käytiin Kiteellä 9.6.2018. Tässä naisten, miesten  ja nuorten sarjan tulokset:

Parhaat tehtäväpisteet ja raivaussahan palkinnoksi sai Kullervo Kanniainen. Kiitokset kaikille osallistujille ja onnea voittajille!

SIJA Nimi Kunta/joukkue Teht.
pisteet
Leim.
pisteet
Yhteis-
pisteet
Naisten sarjan tulokset:
1 Ravaska Mari Joensuu 81 52 133
2 Turunen Kaarina Lieksa 79 54 133
3 Kokkonen Vappu Kiuruvesi 73 58 131
4 Tanskanen Anneli Polvijärvi 65 55 120
5 Tanskanen Hanna Polvijärvi 60 57 117
6 Timonen Jaana Kitee 59 54 113
7 Kanninen Kaija Joensuu 46 49 95
SIJA Nimi Kunta/joukkue Teht. pisteet Leim. pisteet Yhteis- pisteet
  Miesten sarja:        
1 Kanniainen Kullervo Siikajoki 114 64 178
2 Härkönen Jouko Tohmajärvi 112 61 173
3 Räsänen Timo Liperi 111 61 172
4 Kokkonen Arvo Kiuruvesi 104 62 166
5 Luukko Martti Savonlinna 103 62 165
6 Kuha Eero Lieksa 102 61 163
7 Haverinen Teuvo Kitee 99 60 159
8 Oinas Pentti Kotka 93 65 158
9 Väistö Reijo Kitee 95 62 157
10 Juvonen Esko Kitee 94 59 153
11 Mononen Juha Kitee 85 64 149
12 Aalto Petri Kitee 89 59 148
13 Juvonen Erkki Kitee 87 60 147
14 Mähönen Toivo Eno 82 65 147
15 Kaukonen Timo Joroinen 80 66 146
16 Poittinen Juha Ruokolahti 92 52 144
17 Shemeikka Mikko Tohmajärvi 81 63 144
18 Voutilainen Tenho Tohmajärvi 80 64 144
19 Ratilainen Timo Kitee 83 60 143
20 Kuronen Veijo Tohmajärvi 82 59 141
21 Tiitta Reijo Uukuniemi 80 61 141
22 Aalto Tero Kitee 77 63 140
23 Kaalimaa Tapio Kitee 81 58 139
24 Tyrväinen Jarmo Kangasniemi 80 58 138
25 Tanskanen Paavo Polvijärvi 73 59 132
26 Huikuri Jari Liperi 71 60 131
27 Rinkinen Veli Savonlinna 71 60 131
28 Loikkanen Hannes Varkaus 68 61 129
29 Matikainen Veli Kitee 74 54 128
30 Sinkkonen Aulis Kitee 68 60 128
31 Karhu Esa Kitee 64 61 125
32 Valkeapää Jouko Parikkala 63 59 122
33 Berg Risto Ruokolahti 61 60 121
34 Aalto Henri Kitee 70 50 120
35 Pekonen Ilkka Parikkala 57 63 120
36 Rönkkö Mika Kitee 65 51 116
37 Eronen Martti Kitee 44 66 110
38 Eronen Tapani Liperi 54 53 107
39 Koistinen Pertti Liperi 60 43 103
SIJA Nimi Kunta/joukkue Teht. pisteet Leim. pisteet Yhteis- pisteet
Nuorten sarja:
1 Timonen Stiina ja Kovero Maija Kitee 37 34 71
2 Timonen Henri Kitee 25 46 71