Puheenjohtaja Antti Teivaala on poissa

lansi-suomi

Metsänhoitoyhdistys Pirkanmaan pitkäaikainen hallituksen puheenjohtaja Antti Teivaala menehtyi lauantaina 4.3. liikenneonnettomuudessa Ylöjärvellä. Olemme syvästi järkyttyneitä Antin äkillisen poismenon johdosta ja lähetämme surunvalittelut läheisille. Antti oli pitkän linjan metsänhoitoyhdistysmies ja vaikutti metsäasioissa monella taholla. Jäämme kaipaamaan häntä ja hänen asiantuntemustaan.

Mhy Pirkanmaan hallituksen työskentelyä johtaa nyt varapuheenjohtaja Timo Saraketo.

Ajankohtaista

  1. Kaksi suurta kehittyy yhdessä

    Kaksi suurta kehittyy yhdessä

    Länsi-Suomi

    Metsänhoitoyhdistys Länsi-Suomi ja Metsänhoitoyhdistys Etelä- Suomi ovat käynnistäneet uuden strategian valmistelun. Uusi strategia otetaan käyttöön vuonna 2027.

    Lue lisää
  2. Taimivarastojen yhteystiedot ja aukioloajat 2026

    Taimivarastojen yhteystiedot ja aukioloajat 2026

    Länsi-Suomi

    Taimien nouto Metsänhoitoyhdistys Länsi-Suomen taimivarastoilta alkaa 5.5. Tutustu varastojen aukioloaikoihin, yhteystietoihin ja noutokäytäntöihin ennen taimien hakua.

  3. Olemme nyt fuusioituneet!

    Olemme nyt fuusioituneet!

    Länsi-Suomi

    Tervetuloa uusille sivuillemme! Tässä on koko tiimimme - me olemme täällä sinua ja metsiäsi varten.

2026 © Metsänhoitoyhdistykset

Tämä sivusto on suojattu reCAPTCHA:lla ja Googlen tietosuojakäytäntö ja käyttöehdot pätevät.