Kesän 2020 harjoittelupaikat metsänhoitoyhdistyksissä

Kiinnostaako työ metsänomistajien parissa? Hae harjoitteluun metsänhoitoyhdistykseen.

Metsänhoitoyhdistys Pohjois-Pirkka >>

Metsänhoitoyhdistys Pohjois-Savo >>

Metsänhoitoyhdistys Päijänne >>

Skogsvårdsföreningen Österbotten >>  

Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjala

Palkkaamme 1-3 harjoittelijaa ensi kesänä. Sijoituspaikkoina mhy:n kolme toimistoa: Parikkala, Ruokolahti ja Lappeenranta. Kahden ensimmäisen paikan täyttämisestä antaa lisätietoja Panu Pettinen, panu.pettinen@mhy.fi puh. 0400 913 717 ja viimeisestä Tuomas Kähö, tuomas.kaho@mhy.fi puh. 0400 131 763.

Metsänhoitoyhdistys Etelä-Savo

Palkataamme kahdeksan (8) harjoittelijaa työnjohdollisiin tehtäviin kesälle 2020 (yksi per tiimi). Yhteydenotot: Harri Huupponen harrri.huupponen@mhy.fi p. 044 555 0481 ja Vesa Väänänen p. 0400 754 252 vesa.vaananen@mhy.fi

Metsänhoitoyhdistys Kangasniemi-Pieksämäki

Palkkaamme kesäksi 1-2 amk-harjoittelijaa. Yhteydenotot: Ismo Kallio, p. 040 580 1030 ismo.kallio@mhy.fi

Metsänhoitoyhdistys Kanta-Häme

Palkkaamme 3 harjoittelijaa ensi kesälle. Työt Hämeenlinnan ympäristössä. Harjoitteluhakemukset ja CV 31.1.2020 mennessä osoitteeseen rekry.kanta-hame@mhy.fi. Valinnat tehdään helmikuun 2020 loppuun mennessä. Lisätietoja antaa Vesa Orjasniemi, puh. 040 450 9892 vesa.orjasniemi@mhy.fi

Metsänhoitoyhdistys Lakeus

Palkkaamme 2 toimihenkilöharjoittelijaa, toimialueena koko Mhy Lakeus (Ilmajoki-Kurikka-Kauhajoki-Teuva). Yhteydenotot: Jussi Parviainen, puh. 0400 758 890 jussi.parviainen@mhy.fi

Lisäksi olemme kiinnostuneita toteuttavan työn harjoittelijoista (istutus, raivaussahatyöt). Voimme palkata useita henkilöitä näihin töihin kesän ajaksi. Yhteydenotot metsäesimies Maria Niemelään, puh. 050 3387798, maria.niemela@mhy.fi

Metsänhoitoyhdistys Pohjois-Karjala

Palkkaamme viisi metsäopiskelijaa kesäksi 2020 kolmeksi kuukaudeksi.
Paikkojen hakuaika on 1.12.2019-2.2.2020. Yhteydenotot: Hannele Ärväs, hannele.arvas@mhy.fi puh. 0400 202 616

Metsänhoitoyhdistys Pyhä-Kala ry

Palkkaamme 2-3 harjoittelijaa ensi kesänä. Työskentelypaikkakunta sovittavissa harjoittelijan omia toiveita kuunnellen. Yhteydenotot: Maunu Kilpivaara, puh. 044 243 8275 maunu.kilpivaara@mhy.fi

Metsänhoitoyhdistys Päijät-Häme

Palkkaamme 2 henkilöä toimihenkilöharjoitteluun 2 kk:n ajaksi aikavälillä touko-heinäkuu 2020. Yhteydenotot: Jari Yli-Talonen, jari.yli-talonen@mhy.fi puh. 040 848 4861

Metsänhoitoyhdistys Rokua-Paljakka

Palkkaamme kesälle 2020

  • 1-2 henkilöä metsäsuunnitelmien tekemiseen ja muihin maastonmittaustöihin touko-syyskuulle
    • sijoituspaikka Puolanka ja/tai Vaala
    • vaaditaan kokemusta metsäsuunnittelusta tai riittävästi metsäalan opintoja 
    • sopii 3. vuoden metsäalan opiskelijoille työharjoitteluksi
    • oma auto ja ajokortti välttämätön
  • 4-6 reipasta henkilöä metsänviljelytöihin alkukesäksi
    • sopii metsäalan opiskelijoille ensimmäiseksi harjoitteluksi
    • työkokemus istutus- ja kylvötöistä on eduksi, mutta oma-aloitteisuutta ja reippautta arvostetaan eniten
    • työkohteet sijoittuvat Puolangalle, Utajärvelle ja Vaalaan
    • oma auto ja ajokortti suositeltavaa olla

Lisätietoja antaa metsäneuvoja Niina Mattila, puh. 040 660 1221 ja sähköposti: niina.mattila@mhy.fi

Metsänhoitoyhdistys Ylä-Kainuu

Palkkaamme 2 harjoittelijaa ensi kesänä. Paikkakunta Suomussalmi/Hyrynsalmi. Yhteydenotot: Kari Paavilainen, puh. 0500 296 448 kari.paavilainen@mhy.fi