Metsänhoitoyhdistys Länsi-Uusimaa teki henkilövalintoja

lansi-uusimaa

Metsänhoitoyhdistys Länsi-Uusimaan järjestäytymiskokouksessa tehtiin henkilövalintoja. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Jyri Mela ja varapuheenjohtajana Tuula Piekka. Myös muut hallituksen jäsenet jatkavat: Arto Hiidensalo, Heli Manninen, Kari Lehtonen ja Mikko Mäkelä.

Hallitusvalintojen jälkeen valtuustoon nousi kuusi varaedustajaa varsinaisiksi jäseniksi. Uusi Valtuusto:

Varsinaiset jäsenet
Päivi Putkonen-Hegazi
Markku Hacklin
Ville Kotamäki
Lasse Haasto
Janne Järvelä
Eerikki Viljanen
Kristian Sarvi
Hanna Savelainen
Anne Saario
Markku Halmela
Liisa Leinamo
Eerik Maaheimo
Hannu Röykkä
Seppo Mannerkoski
Matti Mäki
Seija Hynnälä
Marko Ruti
Mika Aaltonen
Janne Granström
Mikael Kavonius

Varajäsenet
Henrikki Halme
Päivi Lehtonen

Ajankohtaista

  1. Maaliskuun puumarkkinakatsaus

    Maaliskuun puumarkkinakatsaus

    Länsi-Uusimaa

    Puumarkkinat hakevat suuntaa - kevät tuo mahdollisuuksia metsänomistajalle Puukauppa on käynnistynyt alkuvuonna vaisusti, mutta monena vuonna markkinoiden elpyminen on painottunut kevääseen. Metsänomistajan kannattaa valmistautua puukaupan kilpailuttamiseen hyvissä ajoin metsänhoitoyhdistyksen toteuttamalla puunmyyntisuunnitelmalla.

    Lue lisää
  2. Metsänhoitoyhdistys Länsi-Uusimaa palvelee myös kesällä

    Metsänhoitoyhdistys Länsi-Uusimaa palvelee myös kesällä

    Länsi-Uusimaa

    Metsänhoitoyhdistyksen toimihenkilöt alkavat vähitellen jäädä ansaitsemilleen kesälomille. Yhdistys palvelee kuitenkin asiakkaitaan koko kesän.

  3. Puumarkkinakatsaus huhtikuu 2025

    Puumarkkinakatsaus huhtikuu 2025

    Länsi-Uusimaa

    Maailmanmarkkinoilla rytisee, mutta puukauppa pitää pintansa. Puumarkkinatilanne on hyvä ja sen on tapana kiihtyä kevättä kohden. Kevät näyttää olevan puukaupan suhteenkin etuajassa.

2026 © Metsänhoitoyhdistykset

Tämä sivusto on suojattu reCAPTCHA:lla ja Googlen tietosuojakäytäntö ja käyttöehdot pätevät.