20-vuotias Lakeuren Lairalla -jäsenlehti

lakeus

Metsänhoitoyhdistys Lakeus perustettiin 2004 ja sen ensimmäinen jäsenlehti näki päivänvalon samana vuonna. Metsänhoitoyhdistys Isojoki-Karijoki on ottanut osaa Lakeuren Lairalla -lehteen vuodesta 2006 lähtien.

Viime vuoteen asti lehti on ilmestynyt kaksi kertaa vuodessa. Tänä vuonna ilmestymisaikataulu muuttuu valtakunnallisen uutisoinnin sekä vaalivuoden markkinoinnin vuoksi. Metsänhoitoyhdistyksen jäsenille on nyt maaliskuun lopussa ilmestynyt Mainio -lehti, joka on MTK:n jäsenlehti. Huhtikuussa ilmestyy valtakunnallinen metsänhoitoyhdistysten jäsenlehti ja vaalilehti ilmestyy marraskuussa 2024. Lakeuren Lairalla -lehdestä ilmestyy tuplanumero alkukesästä.

Ajankohtaista

  1. Haussa viestinnän ja hallinnon asiantuntija

    Haussa viestinnän ja hallinnon asiantuntija

    Lakeus

    Lue lisää
  2. Metsänhoitoyhdistys Lakeus ja Metsänhoitoyhdistys Suomenselkä ovat hyväksyneet toimintojen ja hallinnon yhdistymisestä tehdyn aiesopimuksen

    Metsänhoitoyhdistys Lakeus ja Metsänhoitoyhdistys Suomenselkä ovat hyväksyneet toimintojen ja hallinnon yhdistymisestä tehdyn aiesopimuksen

    Lakeus

  3. Metsäveroilta

    Metsäveroilta

    Lakeus

2026 © Metsänhoitoyhdistykset

Tämä sivusto on suojattu reCAPTCHA:lla ja Googlen tietosuojakäytäntö ja käyttöehdot pätevät.