Kitulan metsätaitokilpailujen tulokset 18.6.2024

kaakko

MIEHET
SIJANIMIMHYTEHTÄVÄTLEIMAUSPISTEET
YHT
PUUSTON
KOK.TILAV
1Peltola JarmoKaakko1005715720
2Martikainen EsaEtelä-Savo1055015520
3Savukari HeikkiMetsän Ystävät995515420
4Ruoppa PekkaMetsän Ystävät945114515
5Salmi SeppoEtelä-Karjala915414515
6Nikula PerttiUusimaa905514515
7Koskela VeliMetsän Ystävät974714420
8Luukko MarttiEtelä-Savo935114420
9Matilainen MattiMänty-Saimaa915314415
10Kuvaja PerttiEtelä-Savo925114315
11Nikunen HannuEtelä-Karjala905314320
12Oinas PenttiKaakko93491425
13Laitinen RaimoMänty-Saimaa925014210
14Nikula JuhaKymenlaakso974414120
15Rosilainen PerttiKaakko924914120
16Koskiaho EeroMetsän Ystävät974314020
17Kitunen EeroKaakko905014010
18Kouvo JukkaEtelä-Karjala845614015
19Puhakka TeemuKaakko875113810
20Karhu AsmoKaakko825413620
21Kiviharju NuuttiKaakko835213520
22Hannula Erkki 825213420
23Ovaska Panu 825113320
24Uutela TuomoMetsän Ystävät825013215
25Ovaska MarkkuKaakko805213220
26Hujala JoukoMänty-Saimaa815013110
27Salonen VilleUusimaa844613015
28Koskiaho LariMetsän Ystävät795113015
29Uusi-Simola EskoUusimaa735612920
30Simola JarnoMetsän Ystävät794912815
31Tella OlliEtelä-Karjala715712810
32Tella JormaMänty-Saimaa764812420
33Immonen ToniMetsän Ystävät76481241
34Lehtomäki AimoMetsän Ystävät804312320
35Savolainen Heikki 715212315
36Niilo-Rämä Pekka 76431191
37Lahtela SeppoMetsän Ystävät605611615
38V-P LehtomäkiKaakko68461140
39Jokimies EeroEtelä-Karjala57501075
NAISET
SIJANIMIMHYTEHTÄVÄTLEIMAUSPISTEET
YHT
PUUSTON
KOK.TILAV
1Porkka AnuMetsän ystävät875213915
2Savukari SirkkaMetsän ystävät824913115
3Puhakka Mirja 804912910
4Vasara EevaMänty-Saimaa76531290
5Pietarila VuokkoMänty-Saimaa854312815
6Porkka OutiMetsän ystävät704711715
7Kuukka EilaMänty-Saimaa65521175
8Tihula MerjaKymenlaakso634811110
9Koskiaho SainiMetsän ystävät674311015
10Simola MargittaMetsän ystävät4553980
11Nopanen ErjaMetsän ystävät47428915
NUORET
SIJANIMIMHYTEHTÄVÄTLEIMAUSPISTEET
YHT
PUUSTON
KOK.TILAV
1Ovaska Tatu 765413015
2Asikainen Milja 624610810
3Ovaska Neea 575110810
4Immonen VilhoMetsän Ystävät54531071
5Immonen EevertMetsän Ystävät5937961
6Asikainen Matilda 5145960
7Immonen HugoMetsän Ystävät5437910
8Asikainen ViljamiMetsän Ystävät4241835
9Ovaska Iina 52257715
10Koskiaho ErnoMetsän Ystävät3835735

Ajankohtaista

  1. Summanjoen kunnostushanke

    Summanjoen kunnostushanke

    Kaakko

    Kymijoen vesi ja ympäristö ry on alueen kuntien sekä yritysten perustama vesiensuojeluyhdistys, jonka toiminta-alueeseen Summanjoki on kuulunut yhdistyksen 60-vuotiaan taipaleen perustamisesta saakka. Kymijoen vesi ja ympäristö ry:n Summanjoen kunnostushanke sai myönteisen rahoituspäätöksen tammikuussa 2024 ja hanke saatiin käyntiin maaliskuussa. Yhdistyksen käynnistämä Summanjoen kunnostushanke toteuttaa Kaakkois-Suomen vesienhoidon toimenpideohjelmaa vuosille 2022–2027.

    Lue lisää
  2. Metsätaitokilpailut Suomenniemellä

    Metsätaitokilpailut Suomenniemellä

    Kaakko

  3. Haminan Myllykylä 20.6.2023 metsätaitokilpailujen TULOKSET

    Kaakko

2024 © Metsänhoitoyhdistykset