Uusi metsäasiantuntija on aloittanut Kuhmoisissa

Terveisiä Tampereelta! Olen Aaro Lähteenmäki ja aloittanut uutena metsäasiantuntijana Kuhmoisissa Jukka-Pekka Suomisen siirryttyä uusien tehtäviin.
Olen työskennellyt Metsänhoitoyhdistys Etelä-Suomessa jo yhteensä noin 2,5 vuotta metsänhoidon ja korjuun parissa. Viimeisen vuoden ajan olen vastannut Korjuupalvelun tehtävistä. Tänä syksynä siirryin uusiin haasteisiin ja aloitin työskentelyn metsäasiantuntijana.
Vapaa-ajalla harrastan kilpatanssia ja lisäksi harrastuksiini kuuluvat muun muassa metsästys, kalastus ja kuntosalilla käyminen.
Työssäni pidän erityisesti ihmisten kanssa työskentelystä. Odotan innolla, että pääsen tutustumaan metsänomistajiin ja auttamaan heitä erilaisissa metsäasioissa.
Nähdään Kuhmoisissa!