Haemme määräaikaista metsäasiantuntijaa Ruokolahdelle

15.6.2021

Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjala toimii Parikkalan, Rautjärven, Ruokolahden, Imatran, Lappeenrannan, Taipalsaaren ja Lemin kuntien alueella ja palvelee alueen 5500 metsänomistajaa. Yhdistys työllistää 30 toimihenkilöä ja 12 metsuria. Lisäksi työllistämme urakoitsijoita metsänhoitotöiden ja puunkorjuun palveluiden toteuttamisessa. Palveluihimme kuuluvat metsänhoidon, puukaupan, puunkorjuun, verotuksen sekä metsätilojen omistusjärjestelyiden asiantuntijapalvelut.

Haemme nyt Ruokolahdelle määräaikaiseen työsuhteeseen

METSÄASIANTUNTIJAA

Metsäasiantuntija tehtävään kuuluvat metsänhoidon ja puukaupallisten asiantuntijapalveluiden myynti sekä toimiminen metsänomistajien kontaktihenkilönä.

Työn menestyksekäs hoitaminen edellyttää sinulta tehtävään soveltuvaa koulutusta, sujuvia vuorovaikutustaitoja, myynnillistä asennetta, sekä kykyä itsenäiseen ja tulokselliseen työhön.

Arvostamme aiempaa työkokemusta metsäalan toimihenkilötehtävistä, metsänomistajien erilaisten tavoitteiden ymmärrystä, taitoa usean asian edistämiseen yhtä aikaa, asioiden loppuun saakka tekemistä sekä sitoutunutta asennetta työhön.

Tarjoamme hyvän perehdytyksen tehtävään, tuotteisiin ja alueeseen sekä näköalapaika aktiivisesti toimintaansa kehittävässä metsänhoitoyhdistyksessä. Olemme muutosmatkalla, jossa jokaisella työntekijällä on mahdollisuus vaikuttaa yhdistyksen tekemiseen. Palkkaus YT-METO TES mukaisesti.

Työ alkaa 1.8.2021 alkaen tai sopimuksen mukaan. Tehtävään valitun kanssa tehdään 12 kuukauden määräaikainen sopimus. Määräaikaisuuden päättyessä on mahdollista, että henkilö voi jatkaa yhdistyksen palveluksessa.

Hakemukset ansioluetteloineen pyydetään toimittamaan su 27.6.2021 klo 16.00 mennessä sähköpostitse osoitteeseen juhani.simpanen@mhy.fi

Lisätietoja tehtävästä antaa metsäasiantuntija Juhani Simpanen p. 0400 154 885.