Ansioituneet metsänomistajat on valittu ja palkittu

etela-karjala

Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjalan hallitus on valinnut vuoden 2023 ansioituneiksi metsänomistajiksi Ilkka Hiiren Ylämaalta ja Kaija Mattilan Merikarvialta. Ansioituneen metsänomistajan palkinto myönnetään vuosittain Mhy Etelä-Karjalan jäsenelle, joka on toiminut aktiivisessa yhteistyössä yhdistyksen kanssa sekä edistää yhdistyksen tunnettavuutta alueellaan.

Ilkka Hiiri ja Kaija Mattila julkistettiin vuoden 2023 ansioituneiksi metsänomistajiksi Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjalan valtuuston sääntömääräisessä syyskokouksessa 7.12.2023 Imatralla.

Ilkka Hiiri, Jarkko Ruokonen ja Pekka Kärkäs

Johtaja Jarkko Ruokonen ja hallituksen puheenjohtaja Pekka Kärkäs palkitsivat Ilkka Hiiren, joka oli läsnä valtuuston kokouksessa. Kaija Mattila ei päässyt paikalle ja hänelle palkinto luovutetaan postitse.

Kaija Mattila

Mhy Etelä-Karjala onnittelee!

Ajankohtaista

 1. Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjala ry:n tiedote 22.2.2024

  Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjala ry:n tiedote 22.2.2024

  Etelä-Karjala

  Lue lisää
 2. Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjala ry:n johtaja ja Karjalan Mänty Oy:n toimitusjohtaja vaihtuu

  Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjala ry:n johtaja ja Karjalan Mänty Oy:n toimitusjohtaja vaihtuu

  Etelä-Karjala

  Metsänhoitoyhdistys Etelä-Karjalan johtaja ja Karjalan Mänty Oy:n toimitusjohtaja Jarkko Ruokonen on ilmoittanut jättävänsä molemmat tehtävät ja siirtyvänsä uusiin tehtäviin toisen työnantajan palvelukseen finanssialalle.

 3. Metsäasiantuntijamme Pentti Immonen jää eläkkeelle vuoden lopussa

  Metsäasiantuntijamme Pentti Immonen jää eläkkeelle vuoden lopussa

  Etelä-Karjala

  Pentin eläkekahvit juotiin Ruokolahden toimistolla ja hänet palkittiin pitkästä työurasta.

2024 © Metsänhoitoyhdistykset